Miasto Książąt Mazowieckich

Płock

Płock

Płock to jedno z najstarszych miast, nie tylko na Mazowszu ale także w całej Polsce. Został założony w X wieku i był wówczas jedną z głównych siedzib królestwa Polskiego. Pierwsze ślady osadnictwa na tych terenach były już w X wieku, jednak czasy świetności rozpoczęły się, gdy Władysław Herman podjął decyzję o osadzeniu swojego grodu właśnie tutaj. Rozkwit budowlany przypadł natomiast na okres panowania Kazimierza Wielkiego

Wciągnij się w historyczny klimat tego miejsca, a z pewnością nie pożałujesz! 

Proponuję rozpocząć zwiedzanie od pięknej katedry mariawickiej, która mieści się przy ul. Kazimierza Wielkiego 27. Wszystkie najważniejsze atrakcje turystyczne Płocka zgromadzone są w okolicy Starego Rynku, można więc swobodnie zwiedzić je spacerem – napawając się przy tym pięknymi widokami Wzgórza Tumskiego.

Gdzie rozpocząć zwiedzanie

Trasa zwiedzania rozpoczyna się od Katedry Mariawickiej, a więc, jeśli podróżujesz samochodem, zaparkuj go w okolicy ul. Kazimierza Wielkiego 27, lub Starego Rynku.

Jeśli podróżujesz do Płocka autobusem lub pociągiem z dworca kolejowego dostaniesz się w tę okolicę autobusem linii 18 (przystanek początkowy: Dworzec kolejowy, przystanek docelowy: Okrzei).

szczegóły

Czas potrzebny na zwiedzanie
Min. 6 h

Odległość do pokonania
Ok. 4 – 5 km

Ilość atrakcji turystycznych
21 lokacji

Polecane środki lokomocji
Pieszo, rower

Wymagany zakup biletów komunikacji miejskiej
Nie wymaga

Gotowy rozpocząć zwiedzanie?
pONIŻEJ ZNAJDZIESZ MAPĘ, NA KTÓREJ ZOSTAŁA ZAZNACZONA KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA - w tej kolejności powinny być odtwarzane pliki audioprzewodnika.
Korzystaj z niego dowolnie: odsłuchaj wszystkie nagrania od razu, uruchamiaj poszczególne nagrania gdy dotrzesz do danej lokalizacji, zatrzymuj, cofaj, powtarzaj... tak, by maksymalnie skorzystać ze zwiedzania!

Gotowy? Zaczynajmy!

Podobne prace

Toruń

Miasto Z Historią

Poznań

Miasto Początków Polski